למה רהיטים מעץ מלא?

מי שרוצה לקנות רהיט עץ נתקל בשלל מושגים הקשורים לסוגי העץ השונים ובפרט MDF, סיבית, מזונית וסנדוויץ' – שכולם ראויים וטובים, אולם אין ספק שמי שמחפש איכות אמיתית ורהיט ברמה גבוהה באמת צריך להתמקד בעץ מלא.

מה זה עץ מלא?

כשמדברים על עץ מלא הכוונה היא לעץ כמו בטבע. כמובן שאי אפשר להשתמש בעץ שכזה בצורתו הטבעית, ויש לנסר אותו לכדי משטחים או קרשים, אולם עדיין מדובר בחתיכת עץ אחת שלמה ולא בשבבים שהודבקו להם יחדיו או בסיבים ונסורת שעברו עיבוד תעשייתי שליכד אותם לכדי משטח.

היתרון הבריאותי

אחד היתרונות הבולטים ביותר על עץ מלא על פני הסוגים השונים של עץ מתועש (MDF, סיבית, מזונית, שבבית, סנדוויץ' וכו') הוא היתרון הבריאותי.

במהלך ייצור לוחות עץ מתועשים נעשה שימוש בחומרים כימיים שונים, גם על מנת לחבר את הסיבים או השבבים וגם על מנת להגן על המוצר השלם מפני מזיקים, ולפחות חלק מהכימיקלים ידוע כבעייתי. בפרט התגלה כי רהיטים העשויים סיבית, שבבית ושאר מוצרי עץ מתועשים עלולים לפלוט פורמלדהיד – חומר המגביר את הסיכון להיווצרות בעיות בדרכי הנשימה, למחלת האסטמה, לגירויים באוזניים ובעיניים ויש הקושרים אותו אף לסיכון מוגבר ללקות בסוגים שונים של סרטן.

מסיבה זו מוטב להעדיף רהיטים מעץ מלא, ובמיוחד כשמדובר בריהוט לחדרי ילדים, שמטבעם הם רגישים יותר cialis 20mg מאיתנו המבוגרים ועל כן חשיפה לחומרים מזיקים מסכנת אותם במידה משמעותית.

למידע נוסף לחצו כאן

היתרון האסתטי

אמנם גם רהיט שמיוצר ממזונית או MDF עשוי להיות נאה לעין, אולם אין עוררין על כך שלעץ מלא יש נוכחות הרבה יותר מרשימה וכי הוא מעורר בלב כולנו תחושות של חוסן, הרמוניה, חיבור לטבע ויציבות – ובכך תורם לאסתטיקה של כל מרחב בו הוא נמצא הרבה יותר מרהיטים שמיוצרים מחומרי גלם אחרים.

בהקשר זה כדאי לדעת שעץ מלא מאפשר יצירת רהיטים בהזמנה אישית וביצוע עבודות מדויקות שהופכות את הרהיטים לעוד יותר מרשימים.

עמידות גבוהה יותר

רהיטים מעץ מלא, ובפרט אם הם מתוחזקים כהלכה, מחזיקים מעמד הרבה יותר זמן מרהיטי סיבית או שבבית.

בפרט חשופים פריטי ריהוט מעץ מתועש לנזקי רטיבות – מים עלולים לגרום לעץ המתועש להתעוות, להתנפח או פשוט להתפרק, והרי אף אחד לא רוצה רהיט שאחרי שנה-שנתיים מתחיל לשנות צורה או להתפורר (כך שבסופו של דבר קניית רהיט זול יחסית מתגלה כעסקה פחות משתלמת).

מה ההבדל בין רהיט מעץ מלא לבין רהיט בשילוב עץ מלא?

כאמור מי שמחפש איכות חייב לחפש ריהוט מעץ מלא, אולם כדאי לשים לב היטב למה שקונים: ישנם יצרנים המצהירים על רהיט ככזה המשלב עץ מלא (כלומר רוב הרהיט הוא מעץ מתועש ורק חלק קטן ממנו אכן מעץ מלא) – רהיטים אלה אינם מעץ מלא ואינם נהנים מכל היתרונות שלו.

סוגי עץ מלא

המגוון הרחב של העצים מהם יוצרים רהיטים מעץ מלא מאפשר לכל אחד למצוא ריהוט בהתאם למסגרת התקציב שלו וההעדפות האסתטיות שלו. בין העצים הפופולאריים: אורן, אלון, ארז, אגוז, בוק, טיק, מהגוני, דובדבן, סידר ואיפאה.

Site It קידום ובניית אתרים