חידוש ותיקון רהיטי עץ

עץ הוא חומר הגלם העיקרי בתחום הרהיטים, ולא בכדי: רהיטי עץ מתאפיינים באיכות גבוהה, עמידות ויופי מרשים. אבל עץ הוא גם חומר חי ונושם וכתוצאה מכך עם השנים עלול המראה של הרהיט להתיישן – אלא אם כן משקיעים אחת לשנה (או בתדירות קצת יותר גבוהה) מעט זמן ומאמץ בחידוש ותיקון הרהיט.

הבסיס לחידוש ולתיקון – ניקוי ושיוף

ברוב המקרים הבסיס לחידוש המראה של רהיט עץ ולהחזרת עטרה ליושנה הוא ניקוי ושיוף.

ראשית יש לנקות את הרהיט:

במסגרת הניקוי מסלקים מהרהיט לכלוכים שדבקו בו עם הזמן, לעיתים גם טפילים שונים שמצאו להם מסתור בין חריצי העץ ובמידת הצורך גם שאריות פורמייקה, לכה או כל חומר אחר שהיה על גבי העץ. חשוב מאוד לבצע את הניקוי ביסודיות – חידוש רהיט שאינו נקי לחלוטין לא יעלה יפה!

לשם ניקוי עץ יש לערבב מים (בטמפרטורת החדר) עם סבון (ניתן להשתמש בסבון כלים), או להיעזר בחומר ממיס שומן. חשוב להקפיד כי המטלית שאותה acheter viagra טובלים בנוזל תהיה רכה, ויש להעביר אותה על גבי הרהיט מלמעלה למטה, בעדינות. לאחר מכן עוברים באותה צורה על הרהיט עם מטלית שהורטבה במים בלבד. השלב הבא הוא מעבר עם מטלית נקייה ויבשה, רכה גם היא, תוך בדיקה שאין כתמים כתוצאה מלחות, ובכל מקרה כדאי להמתין כמה שעות עד שהעץ מתייבש באופן מלא, כולל החריצים העמוקים.

לאחר הניקוי והייבוש, משייפים:

את השיוף מבצעים בעזרת נייר זכוכית סוג 0 או על ידי מלטשת, כשבכל מקרה חשוב להקפיד על אחידות (כלומר לבצע את תנועת השיוף תמיד באותו כיוון של סיבי העץ). מוודאים, הן בהתבוננות קפדנית והן במישוש, כי המרקם של העץ בכל רחבי הרהיט הוא חלק ואחיד.

כשמסיימים ללטש, מסלקים את האבק שיצרה הפעולה באמצעות מטלית רכה.

איך לצבוע רהיט עץ שהתיישן?

הצביעה מחדש של הרהיט שהתיישן היא השלב שבו ניתן להפגין יצירתיות ולהעניק לכל רהיט איזה מראה שתרצו, וגם אנחנו בגרי אלכסנדר נשמח לייעץ לכם כיצד תוכלו להפיח חיים חדשים ברהיטים השונים שבבית שלכם.

בנוסף לפן האסתטי, יש לשים לב גם לסוג העץ, שכן ישנם הבדלים בין צביעת עץ ישן לצביעת עץ חדש (כשלפעמים, אגב, רהיט חדש נצבע בצורה כזו המעניקה לו מראה מיושן בכוונה, שהרי וינטג' הוא קונספט פופולארי מאוד בימינו).

טיפ חשוב: לפני הצביעה יש למרוח על כל חלקי הרהיט חומר מילוי לכל הסדקים שנותרו בו גם לאחר השיוף (ישנם סדקים שאף שיוף לא יכול להם). כמו כן חשוב להמתין עד שהרהיט מתייבש לפני שעוברים משלב מילוי הסדקים לצביעה עצמה.

את הצביעה עצמה יש לבצע בשתי שכבות, הראשונה דקה יחסית וחלקה, ולאחר ייבושה המלא עוברים עם שכבה שנייה שהיא יותר עבה. הקפידו לבחור צבע "נושם" שיאפשר לעץ לנשום ויקנה לרהיט חיים ארוכים יותר.

הגנה מפני שריטות ופגיעות

לאחר שהרהיט זכה למראה חדש יש למרוח עליו שכבה של לכה שתגן עליו מפני שריטות ופגיעות או לחילופין לשמן אותו בחומר מיוחד לעץ.

למידע נוסף לחצו כאן

Site It קידום ובניית אתרים